Zorg voor de schepping onze gezamenlijke prioriteit

‘Kerkleiders van drie wereldkerken doen een dringende oproep: red het klimaat! Bij deze oproep van de Anglicaanse aartsbisschop Welby, Paus Franciscus en Patriarch Bartholomeus sluit de Protestantse kerk zich van harte aan. Het is 5 voor 12 als het gaat om ons klimaat.’

Dit zegt René de Reuver, secretaris van de Protestantse Kerk Nederland (PKN). Hij vervolgt: ‘De verontrustende rapporten en onderzoeken over het klimaat raken de kerk in het hart. De aarde en de kosmos zijn immers geen neutrale werkelijkheden. De Bijbel spreekt over schepping: het is Gods werk. Iedereen die onder de indruk raakt van de schoonheid van de aarde en het firmament kent de verwondering over dat alles… Toch wordt deze zorg voor de aarde in de kerk soms weggezet als iets van hobbyisten.’

Groene kerken

Voor de PKN staat deze week in het teken van Duurzaamheid. Op de website van de PKN zijn allerlei ideeën en initiatieven over kerken en duurzaamheid bijeengebracht, waaronder die van de GroeneKerken. In Hilversum maken onder meer De Bethlehemkerk en De Kapel deel uit van het netwerk van GroeneKerken.

Klik hier voor de PKN-themapagina Duurzaamheid – Zorg voor Gods schepping.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.