Zonder perspectief wordt het uitzichtloos

‘Opnieuw vieren we Kerst dit jaar in coronatijd. Ook dit jaar moeten we, helaas, de kerstvieringen weer aanpassen. En ook thuis worden we beperkt in het vieren van het kerstfeest. We worden er allemaal een beetje somber van. Als we niet oppassen bederft het de vreugde van het kerstfeest.’

Dit zegt René de Reuver in zijn kerstboodschap. De Reuver is secretaris van de Protestantse kerk Nederland. Hij zegt dat ‘niet alleen het voortwoekeren van het coronavirus ons somber kan stemmen. Er zijn veel dingen in de wereld die ons somber kunnen maken: denk alleen al aan de zorgen over het klimaat.’

Coronapersconferenties bieden geen perspectief

‘Een van de dingen die dit alles zo zwaar maakt is het ontbreken van perspectief. Juist dit perspectief missen velen bij de coronapersconferenties van het kabinet. Juist het ontbreken van perspectief maakt het voor velen die zich met hart en ziel inzetten voor het klimaat zo zwaar, aldus De Reuver.

Het kerstkind staat garant

‘Zonder perspectief wordt het leven uitzichtloos. Wat heeft het nog voor zin om te geloven, om je ergens voor in te zetten als je niet weet of het iets uithaalt? Als er geen hoopvol perspectief is?’, vraagt de Reuver zich af. Vervolgens laat hij zich inspireren door het bijbelboek Openbaring. Daarin klinkt het perspectief dat de toekomst aan God is. ‘Het kerstkind staat daar garant voor. Hij deelt ons leven, tot in de dood.’

Klik hier voor de video met de kerstboodschap.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.