Zomertip: Bijbelse zandsculpturen

Heel veel zand. Echt heel veel zand. Dat vind je deze zomer aan de Havenkade in Elburg. Zandkunstenaars maakten daarmee honderden zandsculpturen, waaronder Bijbelse taferelen. Kerkelijke en Bijbelse historie is in zand verbeeld op een manier die de bezoeker laat nadenken over verschillende vragen. Kunstenaar Aad Peters wil de bezoeker confronteren met existentiële levensvragen.

De kunstenaars gebruikten 4000 kubieke meter zand. Ze bouwden ruim anderhalf jaar met zand uit het Markermeer. Goed zand om mee te bouwen. Er zit een beetje klei in waardoor de zandkorrels beter aan elkaar plakken. De sculpturen zijn goed geconserveerd door een lijmlaagje.

Een deel van de expositie is permanent te zien in Elburg. De speciale zomerexpo is te zien t/m 30 september 2024. Openingstijden: 10.00-18.00 uur. Reken op ongeveer 1,5 uur om alles te zien. Kosten Kinderen 4-14 jaar € 14,50, volwassenen € 18,50. Locatie van de Zandverhalen is de J.P. Broekhovenstraat 9 in Elburg.

Foto Johannes doopt Jezus in de Jordaan.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.