‘Wisten we maar wanneer deze verschrikkelijke oorlog voorbij is’

De oorlog in Oekraïne duurt nog altijd voort. Raketaanvallen verwoesten steeds meer infrastructuur, elektriciteit valt continu uit en de koude winter zorgt voor nog meer problemen. Noodhulpcoördinator Alex Savchuk: ‘Mensen weten niet of ze hun kinderen straks nog wel te eten kunnen geven.’

Nood is groot

Nu de koude winter in Oekraïne is aangebroken zijn de gevolgen voor de bevolking enorm: huizen blijven onverwarmd, er is onvoldoende drinkwater en de voedselvoorziening is in gevaar. Alex Savchuk, noodhulpcoördinator van Kerk in Actie-partner UEP in Dnipro, de derde stad van Oekraïne, merkt dat de problemen toenemen. Hoewel deze derde stad van Oekraïne voor de oorlog ruim een miljoen inwoners had en er nu naar schatting nog maar 200.000 mensen wonen, is de nood groot: ‘De stroom valt steeds uit, er is nauwelijks verwarming en veel mensen zijn afhankelijk van voedselhulp. We moeten alle zeilen bijzetten om iedereen – bewoners maar ook ontheemden die naar de stad zijn gevlucht – te kunnen helpen.’ 

Help en bid mee

Kerk in Actie geeft noodhulp via lokale kerken en christelijke organisaties zoals UEP, die alles doen om de slachtoffers van de oorlog van voedsel, medicijnen, warmte en onderdak te voorzien. Klik hier om de actie te ondersteunen. Klik hier om mee te bidden om dood en verderf plaats te laten maken voor echte vrede.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.