Wijkgemeente Diependaal stopt in 2024

De wijkkerkenraad van de Diependaalse Kerk heeft besloten een brief te gaan sturen aan de Algemene kerkenraad met het verzoek om de wijkgemeente in 2024 op te heffen. Dit maakte de Diependaalse kerkenraad zondag 29 oktober 2023 voorafgaand aan de kerkdienst bekend.

Niet samen met de Grote Kerk

Het is niet gelukt om een reformatorische-confessionele geloofsgemeenschap te vormen met de Grote Kerk, zoals in de PgH2024-plannen was voorzien. De wijkkerkenraad van de Grote Kerk bleek niet te kunnen instemmen met de wensen van de Diependaalse wijkgemeente om maandelijks één of twee kerkdiensten in de Diependaalse Kerk te houden en om ruimte te bieden aan vrouwen in het kerkelijk ambt of op de kansel, zoals in de Diependaalse Kerk gebruikelijk is. Nadat duidelijk was geworden dat het samengaan van Grote Kerk en Diependaalse Kerk niet ging lukken, heeft de Diependaalse kerkenraad de gemeenteleden gevraagd welke keuze zij dan als gemeente wensten te maken.

Geen andere opties

In de afkondiging van afgelopen zondag zegt de Diependaalse kerkenraad: ‘De door de gemeente gemaakte keuzes laten geen eenduidige keuze zien. Ondanks alles doorgaan met de Grote Kerk heeft niemands voorkeur. Samengaan met de Breed Protestantse gemeente heeft slechts de voorkeur van enkelen. De overige keuzes laten verschillende varianten zien of bleven onduidelijk.’

‘Daarom heeft de kerkenraad besloten de optie te ondersteunen waarin ieder gemeentelid een eigen keuze maakt voor één van drie PgH-gemeenschappen of voor een gemeenschap buiten de PgH. Dit houdt echter in dat op afzienbare termijn de wijkgemeente Diependaal zal verdwijnen, hoe treurig dat ook is’, aldus de Diependaalse kerkenraad.

Daaraan voegt de wijkkerkenraad toe: ‘Een slag om de arm wordt gehouden als de Hervormde gemeente in ’s Graveland een reële optie blijkt te zijn. Hierbij wordt opgemerkt dat ook deze optie geen duidelijke gezamenlijke voorkeur heeft.’

100 jaar geleden eerste steen

De Diependaalse kerkenraad liet verder weten dat met de ‘Algemene kerkenraad is besproken dat de wijkgemeente Diependaal tot en met de maand augustus 2024 tweemaal per maand diensten zal organiseren in de Diependaalse Kerk.’ In augustus 2024 is het 100 jaar geleden dat de eerste steen voor de Diependaalse Kerk werd gelegd. ‘In deze periode zullen de stappen bepaald en genomen moeten worden die noodzakelijk zijn voor het opheffen van de gemeente.’

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.