Ieder jaar op de tweede zondag in december is er Wereldlichtjesdag. Wereldwijd komen mensen bij elkaar om overleden kinderen te herdenken en steken zij om 19.00 uur een kaarsje aan. Het kan gaan om kinderen die overleden zijn door ziekte, armoede, onderdrukking, natuurrampen, misdaad en oorlogsgeweld. Dit jaar ook in Hilversum.
Door de verschillende tijdzones in de wereld ontstaat hierdoor een golf van licht, zodat de wereld een beetje lichter wordt voor de mensen die hun kind hebben verloren. Zij mogen voelen dat zij niet alleen zijn met hun verdriet.
Hilversum sluit dit jaar voor de eerste keer aan bij Wereldlichtjesdag. Je bent van harte welkom om vanaf 18.30 uur aan te sluiten op het marktplein. Na een korte introductie, een gedicht van Charlotte de Raad, stadsdichter, worden de meegenomen waxinelichtjes in een potje aangestoken en op het marktplein geplaatst. Als alle lichtjes geplaatst zijn is een moment van stilte om de kinderen die overleden zijn te gedenken. Het is een ingetogen bijeenkomst om het overlijden van kinderen in de eigen omgeving en overal ter wereld te gedenken.
Meer kun je lezen op de website van Wereldlichtjesdag in Hilversum of download de flyer.