Verbonden: nieuw jaarthema

Het nieuwe gezamenlijke jaarthema van de Protestantse gemeente Hilversum is Verbonden. Afgelopen maandag stemde de Algemene kerkenraad in met het voorstel van predikanten en kerkelijk werkers.

Achtergrond

In de notitie die bij de kerkenraad voorlag staat: ‘We leven in een tijd waarin we aan de ene kant ons meer dan ooit verbonden voelen met alle leven op aarde en er anderzijds allerlei ontwikkelingen zijn die daar haaks op staan. We zien een dreigende tweedeling van onze samenleving waarin standpunten zich verharden.’

‘Als Protestantse gemeente voelen we ons geïnspireerd door onze traditie. De gedachte van verbondenheid krijgt alle nadruk. De Bijbel spreekt van een verbond van God met de aarde en de mensen. Hij roept mensen op tot praktische verbondenheid met elkaar.’

‘Na drie jaarthema’s waarin Jezus de Zoon, God als Schepper en de Heilige Geest centraal stonden gaan we met ‘Verbonden’ feitelijk de eerdere drie thema’s met elkaar combineren: de oude leer van de Drieëenheid spreekt immers op een fundamentele manier over verbinding….’

Projectgroep

Het thema gaat doorklinken in zondagse vieringen en in doordeweekse bijeenkomsten samen met diverse partners in Hilversum zoals het Filmtheater. De kerkenraad nodigt iedereen uit om activiteiten te bedenken die passen in het jaarthema en dit af te stemmen met de projectgroep voor het jaarthema.

De projectgroep bestaat uit Peter van Wesel (jeugdwerker), ds. Aster Abrahamsen (Bethlehemkerk), Christiaan Boers (Regenboogkerk) en Annechien Cevaal (Kerkbrink). Binnenkort zal het logo van het thema worden gepresenteerd.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.