Vaccinatie- of testbewijs nodig voor kerkelijke activiteiten?

‘Steeds meer mensen worden in de gelegenheid gesteld zich te laten vaccineren. Hoewel het nog weken zal duren voor iedereen een (eerste) vaccinatie heeft ontvangen, komt met name voor ouderen dat moment naderbij. Het is goed als kerkenraden tijdig na te denken over de ontwikkelingen die zich nu voordoen.’

Dit schrijft de Protestantse Kerk op haar website. Een projectgroep van de PKN heeft zich gebogen over de vraag welke mogelijkheden er voor kerkelijke gemeenten ontstaan nu steeds meer mensen gevaccineerd zijn.

Routekaart

De projectgroep stelt dat ‘de beperkingen vanwege de coronacrisis voor iedereen gelden. Zo moet het ook voor iedereen mogelijk zijn om af en toe deel te kunnen nemen aan een fysieke kerkdienst. Wanneer volgens de routekaart, die leidend is als het om versoepelingen gaat, weer meer mogelijk is, kan een groeiend aantal gemeenteleden op zondag naar de kerkdienst.’
Over een test- of vaccinatiebewijs is de projectgroep duidelijk. ‘Het aantal mensen dat wordt toegelaten, wordt bepaald door de op dat moment geldende richtlijnen in de routekaart. Ons advies is om hierbij uit te gaan van vertrouwen. Het overleggen van een vaccinatiebewijs of negatieve test is dan niet nodig.’

In overweging: speciale diensten voor ouderen

Specifiek kijkt de projectgroep naar ouderen. ‘Zij behoren tot de risicogroepen en hebben, misschien meer dan anderen, te maken met eenzaamheid, verlies van mensen in hun omgeving en gemis aan persoonlijke contacten. Zij zijn inmiddels bijna allemaal gevaccineerd of hebben daartoe de kans gekregen. We geven u daarom in overweging voor mensen die logischerwijs gevaccineerd kunnen zijn kerkdiensten aan te bieden naast de gebruikelijke dienst op zondagmorgen’, aldus de projectgroep. Wel tekent de groep erbij aan dat het praktisch gezien wel moet kunnen.

Klik hier voor de integrale tekst voor de aanbevelingen en overwegingen van de projectgroep PKN

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.