Uit de diepte roep ik tot U

‘De Diepte van S10 is het verdriet en de eenzaamheid die je kunt ervaren als je een geliefde mist, als je relatie misloopt, als je vastzit in een relatie. Als je nog liefde voelt, maar niet weet hoe je met elkaar verder kunt.’ Dit schrijft dominee Aster Abrahamsen op de website van de Bethlehemkerk waar zij predikant is. ‘De Diepte’ van S10, de Nederlandse inzending voor het Eurovisiesongfestival, brengt haar onder meer bij pslam 130.

Diepte voor iedereen anders

Hier volgen enkele passages uit haar blog. ‘Wat de diepte is kan voor iedereen iets anders zijn. Een mens kan zich op veel manieren voelen wegzinken. Het kan iets heel persoonlijks zijn, zoals bij S10: een relatiecrisis. Het kan ook een gemeenschappelijke crisis zijn, zoals de diepte van Israël in ballingschap. De diepte kun je zelf hebben veroorzaakt. Maar het kan ook een ander zijn die jou de diepte in heeft getrokken.’

‘Vanuit de diepte verlangen mensen naar bevrijding, verlossing, een oplossing, vergeving, liefde, en naar vrede, naar een toekomst, naar dat het weer goedkomt. Je ellendig voelen, als in een diep gat, is dus – helaas – volkomen menselijk. Het gebeurd ieder mens, in iedere tijd. De kunst is om weer omhoog te klimmen. Zoals de pelgrims opklommen naar de tempel.’

Luister naar S10, lees psalm 130

‘Mocht het diepte-gevoel bij u of bij jou indalen, luister dan naar S10, lees psalm 130. Probeer te roepen naar wie kan helpen. En probeer te luisteren of u in de diepte die naam (Naam) hoort van degene die verlossing en uitkomst kan bieden.’

Klik hier voor de gehele tekst van haar blog.
Bekijk hier De Diepte van S10: https://www.youtube.com/watch?v=v2m-MGSys0k
Lees hier psalm 130 in zijn geheel: https://bijbel.eo.nl/bijbel/psalmen/130

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.