Twee nieuwe leden Algemene kerkenraad

Liesbeth van Renssen en Oane Reitsma treden toe tot de Algemene kerkenraad van de Protestantse gemeente Hilversum.

Van Renssen volgt als nieuwe voorzitter van de wijkkerkenraad van De Morgenster Marya de Haas op. Dominee Reitsma neemt vanuit het Ministerie van predikanten, zowel in de Algemene kerkenraad als in het Breed moderamen, het stokje over van Erik van Halsema. De Haas en Van Halsema namen op 26 juni als lid afscheid van de Algemene kerkenraad. Beiden vanwege beëindiging van bestuurstermijnen.

Ruimte creëren

Op de pagina ‘Leden kerkenraad’ stellen de twee nieuwe leden zich voor. Reitsma zegt daar onder meer: ‘Veel mensen denken dat kerkenraadswerk min of meer een noodzakelijk kwaad is, omdat de organisatorische kant ‘er nu eenmaal bij hoort’, ook in de kerk. Zelf denk ik dat ‘beheer en beleid’ – om het zo maar te noemen – door de juiste kaders en voorwaarden te scheppen, ruimte kan creëren om de geloofsgemeenschap op koers te houden en onbekommerd kerk te laten zijn.’

Een hele uitdaging

Van Renssen beschrijft haar motivatie als volgt: ‘Ik hoop met mijn deelname aan de Algemene kerkenraad mee te kunnen werken en ontwikkelen aan alles wat er in deze tijd op de PgH afkomt. Er is veel in beweging. Als we als protestantse gemeente in Hilversum van waarde willen blijven, zullen we in beweging moeten blijven, naar de toekomst kijken en ons afvragen hoe we met elkaar de PgH verder vorm kunnen geven.’

Grote waarde kent zij toe aan ‘het vormen van een gemeenschap met andere gelovigen die elkaar kennen en met elkaar in gesprek zijn, elkaar zien. Het met elkaar hebben over het leven, levensvragen, geloofsvragen, onze relatie met God en de wereld. Daar kun je, kan ik, levenslang over nadenken, praten, bidden en zingen.’ 

Het spirituele aspect

Reitsma: ‘Geloof heeft een sociale kant, een ethisch-morele kant, een praktische kant, enzovoorts. Zelf zoek ik altijd naar het spirituele aspect in het geloof, door te concentreren op de vraag waar dat wat wij ‘God’ noemen zich verbindt met ons leven en deze wereld.’

Klik hier voor de nadere kennismaking met de twee nieuwe leden van de Algemene kerkenraad.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.