Thuisgevers huisvesten al honderden statushouders

Het project de Thuisgevers verwacht de komende maanden samen met kerken en andere maatschappelijke organisaties honderden tot duizenden statushouders door heel Nederland te kunnen huisvesten. Thuisgevers is een initiatief van de Protestantse Kerk in Nederland en de gemeente Kampen. Staatssecretaris Eric van der Burg zegde maandag zijn financiële steun toe voor dit ‘oplossingsgerichte initiatief’.

Sneeuwbaleffect

Het project Thuisgevers idee is enkele weken geleden gelanceerd en slaat flink aan in den lande. Projectmanager Laura Prat Bertrams: ‘Voordat we goed en wel van start zijn gegaan, hebben we als ‘Thuisgevers’ op al 100 bedden in meer dan 10 verschillende gemeenten aangeboden gekregen. Dat is veelbelovend! Op termijn verwachten we, dankzij een sneeuwbaleffect, in de helft van de gemeenten deze aanpak succesvol te kunnen introduceren. Daarbij gaan we ervan uit dat we op iedere 2.000 mensen één statushouder tijdelijk kunnen huisvesten. Dat zou kunnen uitmonden in de tijdelijke huisvesting van 8.500 tot 10.000 statushouders, die op deze manier versneld aan hun leven in Nederland kunnen beginnen.’

Klik voor meer informatie hier en hier. Klik hier voor de hulp die kerken via INLIA geven door middel van acute noodopvang

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.