‘Telkens het belang van Protestants Hilversum voor ogen’

Op maandagavond 26 juni namen twee ‘oud-gedienden’ afscheid als lid van de Algemene kerkenraad. Voorzitter Jan de Leede sprak Marya de Haas en Erik van Halsema toe, leden die ‘telkens het belang van Protestants Hilversum voor ogen hielden.’

Verschillende functies

De Leede roemde de inzet van Van Halsema voor de Algemene kerkenraad. Vanuit het Ministerie van predikanten diende hij de Kerkenraad ook nog eens in verschillende functies: als lid van het Breed moderamen, als scriba en als voorzitter. De Leede memoreerde dat door het plotselinge aftreden van voorzitter Richard Hoff in 2020 de ontstane leegte statutair moest worden ingevuld door de vertegenwoordiger van de predikanten. De zoektocht naar een nieuwe voorzitter was niet eenvouding. Toch is Van Halsema dat gelukt.

Geheel in lijn met jarenlange inzet

Acht jaar was De Haas vanuit De Morgenster lid van de Algemene kerkenraad. De Leede karakteriseerde haar als ‘zeer betrokken, kundig, bedreven in het opzetten van effectieve en zorgvuldige processen’. Hij beschreef hoe De Haas al direct vanaf het begin van haar lidmaatschap van de Kerkenraad pleitte voor meer samenwerking tussen de wijkgemeenten. Dat zij nu afscheid nam in de vergadering waarin over PgH2024 definitieve besluiten vielen, noemde De Leede ‘geheel in lijn met haar jarenlange inzet.’

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.