Sjoerd Visser over de Oden van Salomo

Op 12 maart is er een uniek concert in De Morgenster met de Oden van Salomo samen met zandkunstenaar Gert van der Vijver. Aanvang 20u00. Er zijn nog kaarten te bestellen via deze link. Voor kinderen tot en met 12 jaar € 7,50 en anders € 12,50. Hennie Burggraaff sprak met de bandleider en de initiatiefnemer van de Oden van Salomo, Sjoerd Visser.

Wat zijn de Oden van Salomo?
‘Het is een Syrische verzameling liederen die haar oorsprong ongeveer 100 jaar na Christus vindt. In deze verzameling staan liederen die in de viering werden gezongen.  Een bevriende theoloog vertelde mij erover, ik ging me erin verdiepen en werd er zo door geraakt dat ik de teksten op hedendaagse muziek wilde zetten. Inmiddels zijn er 30 liederen – er zijn in totaal 41 Oden – en drie cd’s!’

Wat raakt je zo in de teksten?
‘Het zijn teksten die vol liefde over Jezus spreken en vaak in andere beelden dan ik kende. Zoals het intrigerende beeld uit de Ode De Heer is onze spiegel.  De teksten zijn zeer hoopvol. En dan te bedenken dat die in een tijd geschreven zijn dat het verre van gemakkelijk was om als christen je geloof te leven. En tot slot vind ik de verbondenheid heel bijzonder. De liederen overbruggen bijna 2000 jaar.’

In het concert is er ook een optreden van de bekende Zandtovenaar Gert van de Vijver!
‘Daar zijn we heel blij mee. Hij zal een aantal Oden uitbeelden met zijn fantastische zandkunsten. Zo worden, naast onze oren, ook onze ogen aangesproken. De teksten en beelden sluiten aan bij de veertigdagentijd en Pasen.
Kerk in Actie, de diaconale organisatie van de Protestantse Kerk heeft dit jaar haar paasproject, Kansen voor jongeren in een achterstandswijk in Libanon, een land dat grenst aan Syrie.  Dat we christenen die het moeilijker dan wij hebben kunnen helpen door dit concert te geven maakt voor mij de cirkel rond!’

Tickets zijn te verkrijgen via: https://zingenindekerk.nl/evenementen/oden-van-salomo-hilversum-1/bestellen/

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.