13 april: avond over Passiemuziek Frank Martin

Drie avonden in de Regenboogkerk over het passie-oratorium ‘Golgotha’ van Frank Martin. In weken voorafgaand aan het Paasfeest. En na Pasen een avond over de cantate ‘Psaumes de Genève’ eveneens van Frank Martin. Dit onder leiding van musicus Wim Kloppenburg en ds. Heleen Weimar. 9 en 30 maart, 13 en 20 april van 20u00 tot 22u00. De avonden zijn vrij toegankelijk.

Heleen Weimar, predikant in de Regenboogkerk, licht toe: ‘Getroffen door een ets van Rembrandt, ‘De drie kruisen’ schreef de in Nederland woonachtige Zwitser Frank Martin in de jaren 1945-1948 zijn passie-oratorium Golgotha. Het werk is gebaseerd op teksten uit de evangeliën en meditaties van pseudo-Augustinus. Deze meditaties vervullen bij Martin de rol die de ariateksten in de Passionen van Bach hebben: ze overdenken en doorleven het lijdensverhaal.’

Franse klankkleur

‘De muziek van het oratorium is gematigd modern, de taal is Frans. Ook de klankkleur doet Frans aan. Ruim een decennium later verscheen van de hand van Martin de cantate Psaumes de Genève, voor gemengd koor, kinderkoor, orgel en orkest.’

Aanmelden

Graag opgeven bij Heleen Weimar via dit email-adres.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.