Programma herdenking brand Grote Kerk

Vijftig jaar geleden was de Grote Kerk in Hilversum landelijk nieuws. Een grote brand verwoestte de kerk grotendeels. Het monument in het Hilversumse centrum veranderde van de een op andere dag in een ruïne. Het was niet vanzelfsprekend – en heeft dan ook jaren geduurd – dat het kerkgebouw opnieuw werd opgebouwd en weer in gebruik genomen kon worden. Dit alles is reden voor de Grote Kerk om de brand binnenkort met allerlei activiteiten te herdenken.

Programma

Het programma is te vinden op de uitgebreide website www.grotekerkhilversum.nl/brand50, met onder meer:

  • Luiden torenklok en herdenkingsbijeenkomst op 3 december met onder anderen burgemeester Pieter Broertjes en historicus Pieter Hoogenraad
  • Tentoonstelling ’50 jaar na de brand’ van 1 tot en 4 december
  • Escape room van 29 november tot en 4 december
  • Legpuzzel van 1.000 stukjes
  • Kleurwedstrijd
  • Thema-avond ‘Begraven in Hilversum’ op 20 november
  • Brandweer op de Kerkbrink op 3 december
  • Reünie voor leden en oud-leden op 4 december

Met en voor heel Hilversum

Tijdens de herdenkingsweken wordt er aandacht gevraagd voor inloophuis Wording aan de Hilversumse Vaartweg. Dit inloophuis biedt een open huis voor iedereen die dak- of thuisloos geworden is en voor mensen die te kampen hebben met psychische en/of verslavingsproblemen. Ook alleengaanden die graag anderen willen ontmoeten, kunnen er terecht. De Grote Kerk hoopt op mooie herdenking met en voor heel Hilversum.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.