Op ‘praatniveau’ zingen in kerkdiensten

Vanaf 5 juni 2021 kan in kerkdiensten binnen een beperkte tijd op praatniveau worden gezongen. Dat meldt de Protestantse Kerk in Nederland op haar website.

Met ‘praatniveau’ wordt bedoeld: zingen op ingetogen wijze, waarbij een persoon het zangvolume niet laat uitstijgen boven de geluidssterkte van normaal spreken. ‘Beperkte tijd’ wil zeggen maximaal twee coupletten in een kerkdienst en bij voorkeur aan het einde van de kerkdienst. Dit in verband met de verspreiding van aerosolen en de mogelijkheid om direct daarna te ventileren.

Voor de overige liederen blijft de mogelijkheid bestaan om dit met maximaal vier voorzangers te verzorgen. Klik hier voor het advies van de werkgroep ‘Zingen in de kerk’.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.