Leven met de Paasvreugde, ook in deze tijd

‘Ondanks dat we het Paasfeest voor de tweede keer in coronatijd vieren, doe je er goed aan je ten volle te concentreren op de kracht van de levensvreugde die met het Paasfeest gegeven is.’ Een aansporing van Jurjen Zeilstra in een meditatieve video aan de vooravond van de Stille Week en Pasen. ‘Niet om als een struisvogel je kop in het zand te steken. Integendeel.’

Zeilstra, predikant van de Regenboogkerk, zegt in het videogesprek met Mannes van der Burg ‘dat juist de aanloop naar Pasen je doet erkennen dat er lijden is, verdriet, dat het leven kan zijn aangetast. Dat kun je er niet uitknippen. Maar dat het uitloopt op het Paasfeest betekent wel dat het lijden niet bepalend of de gehele tijd dominant hoeft te zijn. Pasen heeft de betekenis van leven met reliëf.’

Ze zeggen dat het niet waar is

In de meditatieve video klinken naast muziek ook psalm 118, een Exoduspsalm, en het gedicht ‘Ze zeggen dat het niet waar is’. Het gedicht van Geert Boogaard sluit nauw aan bij Zeilstra’s kijk op Jezus’ opstanding uit de dood. Klik hier voor de video.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.