Keten van Hilversumse wakes voor Oekraïne

De komende weken is er iedere donderdagavond om 19u00 in een van de Hilversumse kerken een wake vanwege de oorlog in de Oekraïne. Mensen komen samen in stilte, gebed, bezinning en voor een luisterend oor. Ook kunnen kaarsjes worden ontstoken. Dit op initiatief van de Hilversumse Raad van kerken.

Op 3 maart was de eerste wake in de oud-katholieke Vituskerk. De keten van wakes voor de komende weken:

  • 10 maart in De Kapel van de vrijzinnige geloofsgemeenschap met dominee Heleen Weimar
  • 17 maart in de rooms-katholieke St. Vituskerk aan de Emmastraat met pastoor Jules Dresmé en Jan Willem Meinsma
  • 24 maart in De Morgenster, de kerk van de protestantse gemeente in Hilversum Noord-Oost
  • 31 maart in de Bethlehemkerk, de kerk van de protestantse gemeente Hilversum in Zuid-West
  • 7 april in de oud-katholieke St Vituskerk aan het Melkpad met dominee Willem Nijsse
  • 14 april in De Schuilhof van De Verbinding, Dalweg 8a, met Gertjan Oosterhuis.

Klik op naam van de kerk voor meer informatie.

Mariakapel dagelijks geopend

In de Mariakapel van de St. Vituskerk aan de Emmastraat in Hilversum is vanaf dinsdag 8 maart een speciaal hoekje ingericht waar aandacht wordt gevraagd voor de gevolgen van de oorlog in Oekraïne. Met uitzondering van maandag is de Mariakapel van de St. Vituskerk dagelijks geopend van 09.00 uur tot 19.00 uur. De ingang van de Mariakapel bevindt zich rechts van de grote kerkdeuren en is tijdens de openingsuren herkenbaar aan de geelwitte vlag of wimpel.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.