Kerkblad gaat deze keer voor ‘Jong’

‘Mijn diepste wens is dat jongeren God ontmoeten’, zegt Janine Petersen in haar afscheidsinterview in Kerkbrink, het magazine van de Protestantse gemeente Hilversum. ‘En dat jongeren alle ruimte en aandacht krijgen in de kerk om zich te ontwikkelen en te ontplooien’, voegt Renate Japenga (links op de foto) eraan toe. Zowel Japenga als Petersen namen onlangs als jeugdwerkers afscheid van protestants Hilversum. Reden voor de redactie van Kerkbrink om de jongste aflevering het thema ‘Jong’ mee te geven. Een uitgave overigens met opvallend veel recente doop- en trouwfoto’s.

Kerk die overlapt met vriendschap

Rianne ten Voorde, voorganger van Vitamine G, vertelt in deze aflevering al lang de vurige wens te koesteren kinderen en volwassenen te dopen of te zegenen. Eveneens in een afscheidsinterview zegt dominee Jurjen Zeilstra zeer goede herinneringen te hebben aan de ‘Leipziguitwisseling’. In 1994 pelden jongeren uit zijn gemeente samen met stadsjeugd uit Leipzig bollen. ‘We verdienden toen geld voor een diaconaal project in Tsjechië. Het was keihard werken. Er ontstonden echte vriendschappen. Het contact met jongeren is een vorm van kerk die overlapt met vriendschap.’

Oprechte belangstelling, liefde en begrip

Terug bij Japenga en Petersen. ‘Wat is voor jongeren belangrijk’ vraagt de redactie? Japenga: ‘Het belangrijkste is dat ze mensen tegenkomen die met hen begaan zijn. Oprechte belangstelling, liefde en begrip.’ Petersen: ‘Mijn ervaring is dat jongeren graag betrokken worden bij de kerk. Ze willen graag gezien worden en erbij horen, niet als zoon of dochter van, maar om wie ze zijn. Mijn ervaring is dat met name oudere jongeren verwachten dat het in de kerk gaat over het geloof en de Bijbel, maar dan wel op een begrijpelijke manier die aansluit bij hun dagelijkse leven.’

Klik hier voor de laatste aflevering van Kerkbrink.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.