Jurjen Zeilstra: complotdenken het hoofd bieden

In tijden met veel spanningen zijn mensen eerder geneigd het kwaad buiten zichzelf te projecteren. De huidige overvloed aan informatie leidt ertoe dat feiten en meningen lastiger te onderscheiden zijn. Deze ontwikkelingen liggen mede ten grondslag aan het opkomen van het denken in complotten en samenzweringen.

Dit zegt Jurjen Zeilstra deze week in een videoboodschap op de website van de Regenboogkerk. Hij stelt daar tegenover dat de Bijbel verhaalt hoe God zich om de wereld bekommert. Gods bekommernis is veelal moeilijk waar te nemen. ‘Kom die maar eens op het spoor’. Toch het zoeken naar Gods bekommernis helpt het complotdenken het hoofd te bieden. Zeilstra geeft daar vervolgens blijk van door te mediteren bij Psalm 2.

Klik hier voor de videoboodschap

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.