Juist nu plekken bieden van geloof, hoop en liefde

‘Met elkaar zijn wij de Protestantse gemeente in Hilversum. Als kerkelijke gemeente willen wij plekken bieden waar mensen God kunnen ontmoeten en inspiratie vinden, waar wij omzien naar elkaar en waar wij van betekenis zijn voor onze omgeving, dichtbij en ver weg. Daar zetten wij ons samen enthousiast voor in.’

Zo begint Robert den Toom, penningmeester van de Protestantse gemeente Hilversum, zijn brief aan de leden van de PgH. Zaterdag 15 januari start actie Kerkbalans, de jaarlijkse actie waarmee meer dan 2.000 kerken in Nederland hun leden vragen financieel bij te dragen aan de geloofsgemeenschappen.

Verhoudingen tussen mensen onder druk

Volgens Den Toom ‘blijft de waarde van kerk-zijn groot. Voor ons zelf, voor komende generaties en ook voor onze omgeving. De coronapandemie heeft verhoudingen tussen mensen onder druk gezet. Wij willen als kerkelijke gemeente juist ook nu plekken bieden van geloof, hoop en liefde.’

Komende week ontvangen leden van de PgH per brief of per e-mail een verzoek om aan te geven wat zij komend jaar willen bijdragen. In 2021 blijkt de gemiddelde bijdrage van de leden te zijn gestegen. Het aantal mensen dat bijdraagt is echter afgenomen waardoor ook de totale opbrengst lager was dan het jaar daarvoor. Vandaar dat Den Toom schrijft: ‘Met minder mensen staan wij voor hogere kosten. Mogelijk kunt u uw bijdrage verhogen.’

Lijfrenteschenking

In Kerkbrink, het magazine van de PgH, beveelt Hans Zwagemaker de lijfrenteschenking aan. Zwagemaker is voorzitter van de kerkrentmeesters van de PgH. Hij laat in het artikel zien dat deze periodieke schenking gunstig is voor de schenker als ook voor de kerkgemeenschap. Het voordeel voor de schenker is met name fiscaal. De schenking is eenvoudig te regelen via een standaardformulier van de Belastingdienst. Klik hier het artikel in Kerkbrink.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.