Jaarrekening PgH 2021 gepubliceerd

Deze week publiceerde Robert den Toom, penningmeester van de PgH, de voorlopige jaarrekening over 2021. De cijfers laten wederom een fors tekort zien van € 217.531. Het tekort is wel lager dan begroot en ook lager dan vorig jaar. Zie hieronder het overzicht.

Volgens begroting

Robert den Toom licht toe: ‘Gelukkig zijn binnen de Protestantse gemeente de bijdragen van u allen en de inkomsten vanuit de exploitatie van de gebouwen min of meer volgens begroting gerealiseerd. De wijkkassen konden zelfs rekenen op hogere inkomsten. Tevens kon de kerkrentmeesters een aardig beleggingsresultaat bijschrijven, voornamelijk dankzij hogere dividenduitkeringen en gerealiseerde winst op verkopen van aandelen.’

Den Toom vervolgt: ‘Echter, wij zagen ook extra kosten terugkomen. Zo hadden wij enig achterstallig onderhoud aan een van onze woningen niet helemaal voorzien en vielen enkele andere kosten hier en daar ook wat hoger uit, waardoor het operationeel resultaat uiteindelijk min of meer in lijn is komen te liggen met zowel de begroting als 2020.’

Volledige jaarrekening

De volledige jaarrekening 2021 is te vinden op www.pknhilversum.nl/cvk/. Het is een voorlopige rekening die door het Breed Moderamen is vastgesteld. Later zal de jaarrekening definitief worden vastgesteld. Eerst bestaat voor leden van de PgH nog de mogelijkheid commentaar te geven. Zie daarvoor eveneens www.pknhilversum.nl/cvk/

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.