Ieder mens is geroepen om boer te zijn

‘De stikstofcrisis is een onderwerp dat mensen in een oogwenk lijnrecht tegenover elkaar zet. Ben je voor ‘de natuur’ dan ben je tegen ‘de boeren’ en vice versa. Meer smaken zijn er blijkbaar niet. Maar moet er echt gekozen worden tussen boeren en natuur?’

Dit staat te lezen op de website van de Protestantse Kerk Nederland (PKN). Dominee Marco Batenburg, voorzitter van het bestuur van de PKN, zegt dat bijbels gezien ieder mens geroepen is om boer te zijn. Hij pleit voor een veel groter gesprek dan alleen het gesprek over stikstof.

Eerlijke vragen op tafel

Batenburg: ‘Bij dit gesprek moet iedereen aan tafel. We moeten weg uit de polarisatie. Want niet iedereen is boer, maar iedereen eet. De eerlijke vragen moeten hier gesteld worden: zijn we als samenleving uit de bocht gevlogen? Wat is ‘genoeg’? Waar liggen nou eigenlijk de grenzen? Wat zijn echte perspectieven binnen die grenzen, waarbij we recht doen aan de boer, de burger en de schepping? Wat zijn voorbeelden waarvan we kunnen leren? De kerk wil een plek zijn waar deze vragen gesteld kunnen worden. Niet in een debat tegenover elkaar, maar in gesprek als broeders en zusters met een gezamenlijke taak in de zorg voor de schepping.’

Klik hier voor de bijdrage van Marco Batenburg.
Klik hier voor het gebed dat Marco Batenburg schreef voor de boeren.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.