Het coronavirus. Wie is de Mol?

‘Op dit moment bevinden we ons in de samenleving in een soort ‘Wie is de Mol’- aflevering. We krijgen allemaal te maken met uitdagende opdrachten: hoe kun je mantelzorger zijn als je niet meer bij iemand in de buurt mag komen? Hoe kun je je bedrijf runnen als je werknemers niet meer naar kantoor mogen komen? Hoe ga je je opleiding met succes afronden als je hele dag naar een computerscherm moet staren? Hoe blijf je gelukkig als je geen feestjes meer hebt? Hoe zijn wij samen gemeente van Christus nu we niet (fysiek) samen mogen zijn, niet meer mogen zingen tot Gods eer en ons niet kunnen verenigen in een gezamenlijk gebed? En alles wat wij doen wordt gesaboteerd door de Mol. Een klein virusje wat ons in zijn greep houdt. Een Mol die we nog niet goed te pakken krijgen.’

Even geen aandacht voor het virus…

Dit schrijft Aster Abrahamsen vandaag op de website van de Hilversumse Bethlehemkerk. Zij is als predikant verbonden aan deze protestantse wijkgemeente. Aster, zelf groot fan van het televisieprogramma, zegt het ‘heerlijk’ te vinden dat in het programma even geen aandacht is voor het coronavirus. Onder meer mogelijk omdat de deelnemers zich aan een ‘sociale bubbel’ hielden. ‘Tijdens het programma merk je er eigenlijk niets van dat de wereld in een crisis verkeerd. Ja, je ziet hier en daar mensen op de achtergrond met mondkapjes lopen, maar daar houdt het dan ook mee op.’

Aster doet dat denken aan de kerk. ‘Enerzijds is alles wat we doen in de kerk, onze gebeden, de preken en de hele manier van hoe we de kerkdienst vormgeven in deze tijd doordrenkt van het coronavirus. Dat is goed, het is actueel, het is wat ons allemaal bezig houdt. Tegelijkertijd is het ook goed om voorbij het virus te denken, om het niet altijd alle aandacht te geven, om soms als gemeente ook even los te komen van het virus. Dat ontspant.’

Mollen hebben uiteindelijk geen macht

Zij schrijft dat er altijd Mollen zullen zijn. ‘De bijbel staat er vol van. De wereldgeschiedenis ook.’ Om eraan toe te voegen ‘de bijbel leert ons dat die Mollen geen macht hebben als ze in het licht van God komen te staan. Op zaterdagavond kunt u kijken naar Wie is de Mol, maar iedere zondagochtend opnieuw kunt u horen over hoe de mollen in onze wereld niets voorstellen tegenover de goede God. Het gaat voorbij!’

Klik hier voor haar blog ‘Wie is de Mol?’

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.