Op vrijdag 14 en zaterdag 15 november 2025 vergadert de generale synode in Lunteren. De leiding van de Protestantse Kerk ligt in handen van 62 ambtsdragers. Samen vormen zij de generale synode, in gewoon Nederlands ‘het landelijk bestuur’. Zij komen minimaal twee keer per jaar bij elkaar. Hun opdracht is leidinggeven aan het leven en werken van de kerk in haar geheel.
Op de agenda staan onder meer het thema ‘Lichter op Pad’ over een lichte en wendbare structuur van de kerk, veilige kerk, tussenrapportage over het (predikants)ambt en het beleidsplan van de generale synode. Bekijk de volledige agenda.
Synodeleden zijn ambtsdragers die gekozen zijn door een plaatselijke gemeente. Deze plaatselijke wijsheid en ervaring worden in de synode gebundeld en vruchtbaar gemaakt voor het welzijn van de hele kerk. Daarom wordt de synode ook wel ‘de kerkenraad van de hele kerk’ genoemd.
De vergaderingen van de Generale Synode zijn online te volgen. Kijk voor de link op de bij de agenda van de synodevergadering van de Protestantse kerk.



