Geïnspireerd leven: jaarthema 2021-2022

De predikanten van de Protestantse gemeente Hilversum hebben voor de derde keer gekozen voor een gezamenlijk jaarthema voor de PgH. Na de thema’s ‘Rondom Jezus’ en ‘Schepping’, staat in komend seizoen met regelmaat het werk van de Heilige Geest centraal in prediking en activiteiten. Dit onder het jaarthema ‘Geïnspireerd leven – vruchten van de Geest’.

Waarden door Gods Geest gezaaid

De predikanten hebben zich laten inspireren door de brief van Paulus aan de Galaten. Paulus schrijft daar over waarden die door Gods Geest als het ware worden gezaaid. Waarden die ontkiemen en bloeien en vrucht dragen. Zowel in mensenlevens als in het leven van de gemeente van Christus en ook in de samenleving. Paulus noemt negen vruchten van de Geest, te weten:

 • liefde
 • vreugde
 • vrede
 • geduld (lankmoedigheid)
 • vriendelijkheid
 • goedheid
 • vertrouwen (geloof)
 • zachtmoedigheid en
 • zelfbeheersing. 

Bij het opstellen van het jaarprogramma voegden de predikanten er vijf waarden aan toe, te weten:

 • gastvrijheid
 • gerechtigheid
 • ontferming (barmhartigheid)
 • oprechtheid en
 • hoop.

Inspireren en bezielen

In een toelichting op het jaarthema schrijft predikant Heleen Weimar: ‘Op de zeven zondagen voorafgaand aan Advent en in de zeven diensten tussen Pasen en Pinksteren zal er in alle kerken van de PgH over de afzonderlijke vruchten van Geest worden gelezen, gezongen en gepreekt. We mogen het nieuwe seizoen beginnen in vertrouwen op het werk van Gods Geest die ons zal inspireren en bezielen tot een leven waarin liefde en gerechtigheid, vriendelijkheid en hoop en al die andere waarden tot volle bloei zullen komen.’

Klik hier voor de toelichting van Heleen Weimar op het nieuwe jaarthema. Het beeldmerk is gemaakt door Alfred Smid.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.