‘Geboortebericht van Kerst is een feest waard’

‘Het is bijna Kerst. En ik weet niet hoe het met u is, maar ik ben wel toe aan een feestje. We leven in donkere tijden. De wereld lijkt wel op drift te zijn. Oorlogsgeweld, financiële crisis, toenemende armoede, de vele vluchtelingen waar de overheid geen raad mee weet… Vol, voor jou geen plaats.’ Zo begint René de Reuver zijn meditatie op de site van de Protestantse Kerk, waarvan De Reuver secretaris is.

Zwijgen de wapens?

Hij vervolgt: ‘Met Kerst vieren we feest. Even al die zorgen van de wereld aan de kant. Zoals in de Eerste Wereldoorlog de soldaten uit de loopgraven kwamen om het kerstfeest te vieren. De wapens zwegen. Hopelijk zwijgen ze ook deze dagen in Oekraïne.’

Met Kerst vieren we een geboortefeest. ‘Een geboorte is altijd geweldig, je vergeet even de hele wereld om je heen, er is alleen maar verwondering en vreugde vanwege het nieuwgeboren kind.’ De Reuver roept Jozef in herinnering, die aanvankelijk weinig vreugde beleeft bij de zwangerschap van zijn vriendin Maria.

God blijft niet op afstand

De Reuver: ‘Dan hoort Jozef in een droom een stem. Een engel van de Heer zegt tegen hem: ‘Jozef, maak je geen zorgen. Het kind dat Maria verwacht is niet zomaar een kind maar een geschenk. Zijn wezen is ‘God met ons’, naar een oud profetenwoord.’
‘God met ons’ is te vinden bij twee eenvoudige mensen. God blijft niet op een afstand maar komt in de rauwe werkelijkheid van ons mensen. Hij is daar te vinden waar het leven schuurt en pijn doet. Dat is het geboortebericht dat we vandaag horen. In een wereld waar zoveel op aan te merken is, die aan alle kanten piept en kraakt, daar is God onder ons als een God die redt. Is dat niet een feest waard?’

Klik hier voor de gehele meditatie.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.