Deze week is het drie jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnen viel. Het trieste en verontrustende beeld dat vanuit de media opdoemt over Oekraïne, is dat de support voor dit land lijkt af te brokkelen. Kort na de inval in 2022 berichtte het moderamen van de Protestantse Kerk dat we niet anders konden dan dit bij God te brengen: “Heer, wij roepen U om hulp. Ontferm U over de inwoners van Oekraïne, zie om naar iedereen die getroffen is door het vreselijke oorlogsgeweld.”
De gemeenschap van Protestantse Kerken in Europa vraagt ons allen om voor Oekraïne te blijven bidden. Juist nu, nu de oorlog precies drie jaar geleden is begonnen en de politieke steun lijkt af te nemen.
O God,
al meer dan duizend dagen bidden we dagelijks tot U,
smeken U, hopen op U.
Al drie verschrikkelijke jaren ontvangen we vreselijke berichten
over de dood van onze landgenoten,
hoorden we het lawaai van explosies en het loeien van sirenes.
Heer, elke dag groeit het aantal wezen en weduwen.
Elke dag zijn er meer mensen
die de pijn ervaren van het verlies van hun geliefden.
Onze God,
we zien geen einde aan deze rampspoed,
alleen U houdt ons vast.
Al meer dan duizend dagen, Heer, staan we en geloven we.
We danken U, want Uw Geest voedt ons.
We geloven in uw gerechtigheid,
we hopen op uw barmhartigheid,
we ervaren uw liefde te midden van ruïnes en dood.
Maar onze kracht raakt op, God.
We vertellen U, Vader, onze pijn,
ook al weet U alles zonder dat wij het zeggen.
De zonen en dochters van onze natie verlaten ons,
ze sterven op het slagveld of onder vuur in onze steden en dorpen.
Wij blijven hier, Heer, blijf bij ons.
Amen
Father Pavlo uit Oekraïne vraagt God of dood en verderf mogen plaatsmaken voor echte vrede. Lees zijn verhaal op de site van de Protestantse Kerk.