Fiets mee met de Vredesfietstocht

De derde week van september is traditiegetrouw de Vredesweek. De vrijzinnige geloofsgemeenschap De Kapel nodigt iedereen uit om mee te doen aan de Vredesfietstocht. Zondagmiddag 26 september. Start om 12u15 en feestelijke finish bij De Kapel, ‘s-Gravelandseweg 144 Hilversum.

Zeven vredespalen

Alle deelnemers ontvangen een vredesfietsvlag. Het parcours gaat langs de zeven vredespalen die Hilversum rijk is. Bij iedere paal is een kort moment van stilte en wordt een korte vredestekst voorgelezen. De tocht van na 23 km gaat via:

  • De Kapel s’Gravelandseweg 144
  • Daltonschool, Vuurvlindermeent 56
  • Lopes Dias, Lopes Diaslaan 213
  • St Joseph, Minckelerstraat 81
  • St Vituskerk, Emmastraat 7
  • Rosarium, Bergweg 11
  • De Zoutkeet, Zoutmanlaan 3. Tussentijds opstappen is ook mogelijk. Klik daarvoor hier.

Vredesboom

De eerste paal is indertijd geplaatst door burgemeester Pieter Broertjes. Helaas kan hij niet aanwezig zijn. Dit is tevens het laatste jaar van zijn ambtstermijn. De gedachte is dat na zeven palen en het afscheid van de burgemeester de cirkel rond is. Er kan iets nieuws ontstaan.
Dat nieuwe gaat gebeuren in de gestalte van een Vredesboom. Dit wordt een boompje, een nazaat van een overlever van het bombardement op Hiroshima. Het boompje kan niet geplant worden in september. Dat ritueel zal plaatsvinden ergens deze herfst.

Klik hier voor meer informatie.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.