Energiecrisis – wat staat de kerk te doen?

Energieverbruik van kerkelijke gebouwen en groeiende armoede door stijgende energieprijzen. De kerk wordt zelf geraakt door de energiecrisis en tegelijkertijd staan diaconieën voor de vraag hoe ze van betekenis kunnen zijn in een situatie van groeiende armoede in Nederland.

De Protestantse Kerk zet op haar website een aantal ideeën en suggesties op een rijtje, zoals

  • Hoe kom je als diaconie armoede op het spoor?
  • Energiebesparing voor kerkelijke gebouwen
  • Verhuur van gebouwen en de energiecrisis

Steun aan maatschappelijke en religieuze instellingen

Bij de algemene politieke beschouwingen in de Tweede Kamer is een motie is aangenomen die het kabinet oproept om voor maatschappelijke en religieuze instellingen ook oplossingen te zoeken voor de sterk gestegen energiekosten. Het CIO (Interkerkelijk Contact in Overheidszaken) houdt zich bezig met de opvolging van deze motie.  Wordt vervolgd.

Klik hier voor het dossier ‘Energiecrisis – wat staat de kerk te doen?’.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.