Een lied voor onderweg in het nieuwe jaar

‘De start van een nieuw jaar is niet alleen maar feestelijk, er speelt veel om je zorgen over te maken. Wat doe je als je opziet tegen de toekomst? Misschien moeten we dit nieuwe jaar starten met een gezamenlijk lied.’

Dit zegt dominee René de Reuver in zijn nieuwjaarsboodschap. De Reuver is secretaris van de Protestantse Kerk Nederland. Hij vervolgt: ‘Ook jij bent het nieuwe jaar waarschijnlijk feestelijk gestart: Je hebt oliebollen gegeten, samen de laatste seconden afgeteld, en geproost op het nieuwe jaar. Een nieuw jaar dat hopelijk veel moois gaat brengen. Toch kun je bij de start van dit nieuwe jaar ook overvallen worden door een gevoel van somberheid. De oorlog in Oekraïne, het geweld in Israël en Gaza, de klimaatproblemen … Er spelen veel dingen om je zorgen over te maken, in de wereld en in je persoonlijke leven. En het is onwaarschijnlijk dat al deze dingen het komende jaar opgelost zullen worden. Hebben we eigenlijk wel reden om ons te verheugen op dit nieuwe jaar?’

Samen zingen

‘Misschien moeten we dit nieuwe jaar starten met een gezamenlijk lied. Net zoals de Israëlieten zongen toen ze door de Rode Zee gingen, een onbekende toekomst tegemoet. Zingen tilt je even boven jezelf uit, boven de twijfels en zorgen die je hoofd in beslag kunnen nemen. Wat hierbij helpt: liederen hoef je niet zelf te bedenken. Ze worden ons aangereikt door mede-gelovigen die de woorden en melodieën al voor ons op papier hebben gezet.’

Welk lied heeft De Reuver in gedachten? Klik hier voor zijn nieuwjaarsboodschap of klik hier voor een filmpje

 

 

 

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.