Driekoningenlunch krijgt zeker een vervolg

Hoe verbind je buurtbewoners die niet zo gewend zijn om over die drempel te stappen met de kerk in de wijk?

In 2020 werd in de Bethlehemkerk de eerste Driekoningenlunch georganiseerd. De lunch heeft als doel de kerk laagdrempelig en gastvrij te laten zijn voor buurtbewoners en gemeenteleden van dichtbij en van wat verder weg. Dit om zo ontmoeting en contact over en weer te versterken. Het werd een gemoedelijk samenzijn waaraan 46 bezoekers – gemeenteleden en buurtbewoners – deelnamen.

Mix van deelnemers

Dit jaar was het weer mogelijk op 6 januari de lunch voor kerk en buurt te organiseren. De organisatie schrijft: ‘Het werd een mooie bijeenkomst waaraan uiteindelijk 79 gasten deelnamen als gemeentelid en/of als buurtbewoner dichtbij, vanuit verder weg in Hilversum, vanuit Loosdrecht en via verschillende netwerken en contacten. Een mix van deelnemers met diverse etnische en/of culturele achtergronden.’

Het bleek een hernieuwde kennismaking over en weer mede naar aanleiding van het feest van Drie Koningen. Een gegeven dat volgens de commissie Kerk in je Buurt ‘niet zomaar gekozen is. Het verhaal gaat verder na de geboorte van het Christuskind.’ De Bethlehemkerk geeft de lunch zeker een vervolg. ‘Want de lunch smaakt naar meer, we hebben aandacht voor elkaar en zo leggen we nieuwe verbindingen.’

Belangstelling voor het initiatief? Mail naar dit adres.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.