‘Dat je iedere dag opnieuw mag beginnen’

‘Voor mij is de kern van het evangelie dat je iedere dag opnieuw mag beginnen. Dat vind ik zoiets bijzonders. Ik denk dat dit belangrijk is voor mensen, ook nu’. Dit zegt Jan de Leede in gesprek met Annechien Cevaal in het septembernummer van Kerkbrink, het blad van de Protestantse gemeente Hilversum. De Leede is sinds 1 september de nieuwe voorzitter van de Algemene kerkenraad van de PgH.

Urgentie

De Leede geeft aan dat keuzes voor de PgH in 2025 tot zijn belangrijkste taak behoren. ‘De vraag die voorligt is: Hoe kunnen we kerk zijn? Gegeven dat we het met minder mensen en geld moeten doen. De urgentie is hoog. Daarop moeten we samen een antwoord vinden, niet alleen in de Algemene kerkenraad. Ik vind het een uitdaging om dit proces met 3.000 mensen te doen. Je moet elkaar vinden op de zingeving, op de diepere laag.’

Handen vouwen

De nieuwe preses zegt zuinig te willen zijn op de kerkgebouwen. ‘Ik vind het fijn dat er zichtbare gebouwen zijn. Daardoor zijn we aanwezig in de buurt.’ Bidden neemt voor De Leede een belangrijke plaats in. ‘Uit onderzoeken rond gemeenteopbouw en gemeentegroei blijkt steeds dat alles begint met gebed. Waar gemeentes ontstaan of vernieuwen is het begonnen met de handen te vouwen.’

Klik hier voor het gehele interview met Jan de Leede

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.