Corona handreiking voor kerken

Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO) heeft een corona-handreiking voor kerken opgesteld die met verschillende scenario’s rekening houdt. Op deze manier kunnen gemeenten vooraf zien welke maatregelen passen bij welke situatie.

De rijksoverheid heeft aan alle maatschappelijke sectoren (horeca, zorg, sport, vrijwilligerswerk) gevraagd om te komen met plannen voor het geval in het winterseizoen de COVID-19 besmettingen weer toenemen. 

Basisregels

Momenteel stijgt het aantal besmettingen. De Protestantse Kerk adviseert om de om de basisregels hygiëne in acht te nemen en rekening te houden met kwetsbare groepen in de gemeente. Zo zijn er bijvoorbeeld gemeenten die een gedeelte van de kerk hebben aangewezen als een plek waar men anderhalve meter afstand houdt.

Klik hier voor de handreiking.

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.