Bemoedigende brief bij nieuwe fase pandemie

Preses Marco Batenburg en scriba René de Reuver van de Protestantse Kerk Nederland stuurden deze week een digitale brief aan kerkenraden en voorgangers. Zij spreken hun dankbaarheid uit voor de volharding en flexibiliteit die zij de afgelopen twee jaar getoond hebben. ‘Er is veel van ons allen gevraagd. Wat bijzonder dat ondanks alle beperkingen en zorgen zoveel mensen zich van harte hebben ingezet voor de kerk! Goddank!’

Nieuwe fase van de coronapandemie

Zij schrijven: ‘Het wordt steeds duidelijker dat we in een nieuwe fase van de coronapandemie terechtkomen. We zijn heel dankbaar dat hierdoor meer ruimte is gekomen om vorm te geven aan het gemeenteleven. … We zien hoevelen zich met trouw en volharding hebben ingezet. We denken aan kerkenraden die iedere keer weer moesten omgaan met wijzigende maatregelen, aan gemeenteleden die iedere zondag weer de livestream verzorgden, aan kinder- en jongerenwerkers die zich bleven inzetten om een nieuwe generatie te boeien en binden. En laten we de voorgangers niet vergeten. Het was zwaar om steeds weer te moeten omdenken, gemeenteleden niet te kunnen ontmoeten, en leiding te geven aan discussies in de gemeente. Daarnaast was er natuurlijk de zorg om de eigen gezondheid bij contacten met mensen. Er is veel van ons allen gevraagd.’

Een veilige ruimte

De Reuver en Batenburg schrijven verder: ‘Het is een uitdaging om in deze nieuwe situatie invulling te geven aan de ontmoeting met God en met elkaar. Om oog te hebben voor en ruimte te bieden aan de meest kwetsbaren, gevaccineerd en niet-gevaccineerd. Om elkaar, ondanks soms botsende meningen, weer te vinden en één gemeenschap te vormen. We beseffen dat het opnieuw veel vraagt om ook dit in zorgvuldigheid te doen, omwille van elkaars gezondheid en veiligheid. We bidden allen die leiding geven daarbij veel wijsheid toe, en bezieling door de Heilige Geest. Om binnen de gestelde grenzen (weer) gemeente te zijn die leeft van de ontmoeting. Een veilige ruimte.’

Klik hier voor de volledige tekst van de brief 

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.