Activiteiten afgelast, max 30 kerkgangers en focus op kerk-tv

‘Alleen nog bezoekers voor kerkdiensten. En dan maximaal 30. Wij beleven de vieringen vooral via kerk-tv.’ Dat is de korte samenvatting van de maatregelen die de protestantse kerken in Hilversum deze week hebben genomen na de afkondiging van de lockdown door het kabinet. Vrijwel alle andere activiteiten zijn afgelast. Kerstmis of niet. Slechts een enkele activiteit in de buitenlucht vindt doorgang. Zoals de actie Buurtengel en de Kerstpuzzeltocht. Daarnaast zijn andere activiteiten alleen nog online te volgen zoals de Kerstchallenge voor jongeren op zondag 20 december.

De kerkenraad van de Bethlehemkerk adviseert in lijn met de andere protestantse wijkgemeenten in Hilversum zijn leden ‘dringend gebruik te maken van de mogelijkheid om online onze diensten te volgen. Daarmee voldoet u’, aldus de kerkenraad ‘aan de oproep van de overheid om zoveel mogelijk thuis te blijven om het risico van verspreiding van het virus zoveel mogelijk te voorkomen. We sluiten onze kerk niet. We willen dat de kerkgang mogelijk blijft. We denken dan aan gemeenteleden die alleen zijn, aan online diensten te weinig beleven of voor wie digitaal meedoen lastig is.’

Levende adventskalender

De Levende adventskalender is één van de activiteiten die per direct zijn gestopt. De 23 locaties in Hilversum en Loosdrecht zouden nog tot en met kerstavond fungeren als open huizen. De organisatie is uiteraard flink teleurgesteld maar telt ook zegeningen: ‘De grote wens van de organisatiecommissie voor  een interkerkelijke en buurtgerichte samenwerking is namelijk op wel heel bijzondere wijze vervuld. We waren ontroerd en verrast door het enthousiasme waarmee andere kerken en buurthuizen zich aanmeldden voor het initiatief en door de warme samenwerking. We zijn heel blij met de goede basis die er nu ligt voor toekomstige initiatieven. Ook het stijgende bezoekersaantal en het aantal gasten dat we de eerste twee weken mochten ontvangen, stemt tot dankbaarheid.’

Hilversumse Top 2000 Viering

Voor vanavond stond de Hilversumse Top 2000 Viering op het programma. De jaarlijkse muziekshow in de Mediastad waarin spiritualiteit van hedendaagse muziek wordt beleefd en gevierd. Ook hier is de organisatie teleurgesteld maar ziet eveneens mogelijkheden: ‘We waren er klaar voor. Twee puike bands – Nice Choice en Home, een verrassend gelegenheidskoortje van zes mensen, techniek, geluid, twee voorgangers, treffende en inspirerende woorden om de veelheid aan muziek mee te omlijsten, een kerkzaal die volledig zou worden benut zodat we coronaproof te werk konden gaan, interactie met u thuis … Helaas, het is niet langer verantwoord onze plannen uit te voeren.
Máár, niet te lang getreurd! Onze voorbereiding gooien we natuurlijk niet zomaar het raam uit. Waarom zouden we? Wees daarom zelf voorbereid op het volgende: op een goed moment, ergens in het komende jaar, hopen we bij u terug te komen met alsnog een Top 2000 Viering – of hoe we deze tegen die tijd ook zullen noemen.’

Deel

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.